Založ si blog

„Civilné obete“ v Sýrií sú pre roztlieskavačov len „kolaterálne straty“. .. .? !

Nepochybujem, že mnohí roztlieskavači sa spoliehali, že tam v tej „Sýrií“ to vlastne iba „čistia“ od teroristov…

Túto idylku im z času na čas kazilo publikovanie správ z vojnovej oblasti od organizácií #ONU, #UNICEF, #UNHCR a od kadejakých úplne zbytočných a pre nich nedôveryhodných #ONLUS.

Ešteže sú! Doposiaľ sa vo veci angažovali a naďalej sa venujú aj halda radových ľudí, bez jediného zaváhania. Stali sa doslovne „anjelmi“, kde je umožnený prístup a odštartovali „zbierky“, dopravujú teplé oblečenie, potraviny, deky. Lenže aj to je stále málo.

Správa o situácií v Sýrií #UNHCR odhaduje na päť miliónov utečencov, z toho osem miliónov prišlo o teplo rodinného zázemia a tí sa nachádzajú stále na území krajiny.

Dlhotrvajúci už 7 – ročný vojnový konflikt podľa posledných správ si vyžiadal 470.000 mŕtvych, z toho 24.000 sú detské obete. Do toho sa však nerátajú ťažko zranené, na celý život zmrzačené a psychicky zruinované deti. Čísla neevidujú presný počet, vojnových sirôtok. Do mnohých obliehaných zón nie je prístup, postrádajú pitnú vodu, elektrinu, niet čo jesť. Kto prežil, okúsil kalváriu tiež chladných – neprívetivých zím.

Kde sa berie v ľuďoch tá guráž viesť dohady o pravosti chemického útoku? Zatiaľ čo na území Sýrie sa „včera, dnes aj zajtra“ bombardovalo a naďalej bombarduje! Vyzerá to akoby sa uctievači #Trumpa, #Putina, #Asada prebudili z letargického spánku, pripravení brániť svoje modly za každú cenu. Kým v Sýrií nariekajú nad svojimi mŕtvymi, svet odmieta vidieť ich slzy, biedu, skrúšenosť a vyčerpanosť.

http://blisty.cz/art/83993.html Podotýkam k linku, že nielen v Aleppe!

Keď vyťahujú úbohé detské telíčka z ruín obydlí niet tam žurnalistov, reportérov zo známych televíznych staníc, aby o tom oboznámili svetovú verejnosť. Ozývajú sa len hlasy zopár odvážnych fotoreportérov, „Lekárov bez hraníc“ no ich svedectvá sú ignorované. (Retušované foto  a pod.).

Pribúdajú prízraky spustošených miest a oblastí. Miestni obyvatelia sú nútení opustiť domovy bez toho aby vedeli, čo ich čaká. Predstava žiť v nejakom stane v zime, v daždi, čakať, že ti milosrdne niekto prinesie jedlo, ošatenie.

V postkomunistických krajinách, sa zámerne vyhýbajú správne označiť problém. „Vymývanie mozgov“ na Facebooku od zopár „chrapúnskych“ médií proti emigrantom a najmä proti islamu úspešne dosiahli svoj zámer. Odmietavý postoj prijať aj dokonca deti z vojnových pásiem, nemá obdoby. Keďže nemajú „onú“ istotu či ich tam fakticky vraždia.

Roztlieskavači, úderníci väčšinou mnohými s falošnými profilmi, tiež za svoju činnosť platení, hravo ovládajú svoje ovečky. Tiež vystupujú aj ako aktivisti, dodávajú príspevky zo zvláštnej dielne, videá. Všetko ostatné nahráva „konšpiráciám sveta“. Mnoho – početní, frustrovaní na vlne „online“, holdujú vybúriť sa zo svojich frustrácií proti ich imaginárnemu nepriateľovi. U nás predsa nestretneš veľa cudzincov, emigrantov? Máme ich len zopár, oproti iným krajinám!

Prečo svetové média a tlač doteraz čušali? Alebo len zámerne zavádzali?

Kto chcel – informácie našiel. Čítam viac – menej taliansku a zahraničnú tlač. Ale aj v niektoré slovenské denníky sa venujú tejto problematike. Minulý rok som sa dočítala, že Turecko stavia múr pozdĺž hranice so Sýriou a k dokončeniu chýba už len zopár km. Bola som zhrozená! Bolo mi jasné, že v tom má prsty EÚ, de facto sa zbavila takto problému. Už dávno sa vyvíjal na Turecko obrovský tlak v ohľade kvôli hysterickým, odmietavým postojom krajín proti-emigrantskej vlny, vyhovárajúc sa sa na strach z teroristov. Úbohí ľudia zablokovaní, aby nemohli ujsť! Aj keď Turecku naopak nemožno vytknúť to čo robí pre utečencov susednej krajiny.

http://hnonline.sk/svet/840199-turci-pred-zia-mur-na-celu-d-zku-syrskych-hranic-utecenci-budu-v-pasci

https://dennikn.sk/minuta/732571/

http://www.topky.sk/cl/11/1395133/Turecko-zacalo-stavat-mur-na-hranici-so-Syriou)

Kým u nás si myslia, že tam existuje alebo existovala vraj „bezletová zóna“, opak je smutnou realitou. Striedali sa v bombardovaní nad hlavami obyvateľov vojenské letectvo Iránu, Ruska a Nato. Skoro každý deň nálety! Trvalo to do konca roka, pokračovalo po novom roku a nielen zo strany Rusov. A na dôvažok sa trápne obviňovali z nedodržania prímeria. Zakaždým zostali po takýchto náletoch obete, najmä ženy, deti.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/402457-usa-posudzuju-ci-rusko-vyuzivanim-iranskej-zaklade-neporusilo-rezoluciu-osn/

https://svet.sme.sk/c/20244401/usa-popreli-ruske-bombarderi-v-irane-po-misii-v-syrii-sa-vratili-do-ruska.html

Očakávala som od Putina, F. Mogherini a ONU že zabíjanie civilov  a vojnu proti deťom zastavia. Len trápne rokovania pánov v oblekoch bez viditeľných skutkov, zmierniť tragické osudy ľudí na úteku a v emigrantských táboroch.

V obliehaných oblastiach niet prístup humanitných konvojov, volajú zbytočne o pomoc, nemajú čo jesť, chýba všetko, svet ich opustil….

Sexuálne obťažovanie je každodenný chlebík na Facebooku

19.08.2016

Pred časom som dala na môj Facebookový profil snímok z ranej mladosti. Nemyslite si o mne, že patrím k tým, čo publikujú každú hodinu svoje autoportréty, iba sem tam vyvesím nejaké to osobné viac »

Ťažko chorí a bezvládní sú vydedenci tejto krajiny!

25.09.2015

Po „Zamatovom prevrate“ si každá vláda nasledovne rok po roku zvolila cestu, zaťaženia peňaženky svojich občanov a tiež v rámci údajného prisvojovania si moderného modelu zdravotníctva, viac »

Fabrikácia vyhnancov alebo ako sme ponechaní požierať sa medzi sebou

26.05.2015

V priebehu desiatich rokov, čo žijem v Taliansku som nepočula nič iné z úst pravicovej a ultrapravicovej strany, ako len vyrieši už vtedy neutešenú situáciu s emigrantmi. A hlavne vďaka týmto viac »

Alexandre Benalla

Macronov poradca zbil protestujúcich, rieši ho prokuratúra

19.07.2018 16:44

Francúzsky prezident Emmanuel Macron čelí kritike zo strany za to, ako reagoval na správanie svojho poradcu, ktorý počas protestov útočil na demonštrantov.

Donald Trump

Trump sa už teší na ďalšie stretnutie s Putinom, napísal na twitteri

19.07.2018 16:30

Žiadny termín novej vrcholnej schôdzky Trump nezmienil, zopakoval však, že stretnutie vo fínskej metropole bolo veľkým úspechom.

oheň, viking, Škótsko,

Výbuch v armádnom stredisku v USA si vyžiadal niekoľko zranených

19.07.2018 16:29

Úrady nemajú podozrenie na teroristickú aktivitu.

Finland Trump Putin Summit

3. svetová vojna? Budujeme priateľstvá, reaguje Čierna Hora na Trumpa

19.07.2018 16:26

Čierna Hora sa bráni obvineniam, ktoré vyslovil americký prezident Donald Trump. Naznačil, že Čierna Hora by ako člen NATO mohla rozpútať tretiu svetovú vojnu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 18584x
Priemerná čítanosť článkov: 1549x

Autor blogu

Kategórie